61 kontrollpunkti ja elu esimene DQ, see oli Tallinn O-nädal.

Tere tulemast Tallinna orienteerumisnädalale. Tallinn O-Week. Sprint, lühirada ja tavarada. Kolm päeva täis põnevust, ärevust, pettumust ja katsmusi.

Mait Tõnisson on öelnud- “Kes ikka koera saba kergitab kui mitte koer ise- räigelt äge maastik ja hea kaart”.Nõus. Tallinna orienteerumisnädal on spordiüritus, kus kolme päeva jooksul on võimalik saada täisväärtuslik orienteerumiselamus. Reedel toimub sprint linnakaardil ning nädalavahetusel on võimalik joosta metsamaastikul, kus laupäeval joostakse lühirada ning pühapäeval on juba 13. korda toimuv legendaarne 100 kontrollpunkti jooks.

Reede, 27 juuli

Palav on. Ärevus. Seisan stardis. Rotermanni kvartalis. Viru Keskus on kiviviske kaugusel. Rahvast sebib siia-sinna. Piiks- piiks- piiiiiiks. Kaart näpuvahel ja hakkan ülesannet lahendama.

Pole veel säärasest võistlusest osa võtnud. Väikesel territooriumil kaplamine. 1-4 oli jooksuvaev.

Sprindi kaartidel on see kena omadus, et kaardile on tekitatud erinevad keelualad ja läbipääsu piirangud. Ja sellelt näpuga järge ajada on üsna tükk tegemist. 4-12 ja 14-20 oli “meeldiv” väntsutamine. Pea oli otsas nii sassis lõpuks, et ei saand ööd ega mütsi aru mis toimub. Rada lühike, 1,8km, sain ajaks 13:15 Kena III koht. Vennaraasuke Martin Murakas ajaga 12:06 II koht.Kaua ei saanud rõõmustada, kui tulemustesse ilmus märge “Tühistatud”. DQ.Uurisin asja. Selgus et olin läinud üle keeluala. Tädi istus toolil raja ääres ja nägi, et “lõikasin” nurka. Oh elu. Vaatan kaarti, saan aru küll, et läksin valesti. Jooksmise ajal ei märganud rajameistri poolt sisse pandud konksu.

Laupäev 28. juuli

Lihtne rada. Rasked ilmastiku tingimused. Õhku ei olnud. Männimetsa lämmatav kuivus. Rada lühike aga läbimine oli väga vaevaline.

Pühapäev 29. juuli

Saabus päev mida olin oodanud ja teisest küljest ka ärevusega kartnud. Arvestades eelmise päeva metsa lämmatavat kuumust, hirmutas mind 61 kp jooks. Kokkuvõttes on mul hea meel, et otsustasin vaatamata palavusele raja läbi teha. Tulemusega, finishi ajaga rahul ei ole aga kogemus oli väga hea. Aitähh rajameistrile Mait Tõnissonile.

Kes orienteerumises võhik siis kaardile märgitud roheline/kollane/punane joon on GPS-i jälg. Värvid tähendavad jooksu kiirust , mida punasem seda suurem tigu olin ja mida rohelisem seda väledam jalg. Rajal domineerib punane värv, mis näitab, et joosta oli raske. Kuid raja tehnilist läbimist analüüsides- KP 56-57 oli seenelkäik. Ülejäänud teekonnaga olen rahul.

Ja ikka pere koos. Vennad Martin ja Tauno ja no väiksed mammud hoiavad ka ikka lippu kõrgel 🙂

Tallinn O-nädal veebileht: http://tow.ee/2018/programm/