Admiral Pitka luurevõistlus 2022/Admiral Pitka Recon Challenge 2022

10-11 august 2022 Kunda/Rutja.

Admiral Pitka luureretke raames organiseeris MTÜ Berrymur navigeerimise etapi. Start Kundast ning finiš Rutjal. Planeeritud rada oli tehniliselt küllaltki lihtne, kuid raskust lisas öisel ajal liikumine. Osalejate neljaliikmelised võistkonnad saadeti orienteerumisrajale lahingpaaridena. Kaardina oli kasutusel militaarkaart mõõtkavaga 1:50000. Lähteülesanne oli, et Kundast Rutjale peaks jõudma 5 tunniga, eeldusel, et võistlejad liiguvad kiirusega 5 km/h. See pani planeerimisele väga tugevad raamid ümber. Planeeritud sai 2 erinevat rada. Tehniliselt ja distantsilt enam-vähem sarnased, linnulennult 15,8 ja 16,4 km pikkused rajad. Reaalne läbitav maa ca 22km (liikumine mööda teed).

Suur tänu kaasaaitajatele Kadi Murakas, Ene Ehrenpreis, Tauno Murakas, Teivo Tõemets.

Track 1 läbiti kõige kiiremini ajaga 04:22:16.

Track 2 läbiti kõige kiiremini ajaga 04:50:55.

Rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel läks rajale 26 neljaliikmelist võistkonda. Võistlema tuldi neljateistkümnest riigist. Välismaistest külalistest oli kahe võistkonnaga esindatud Ühendkuningriik ja Poola, ühe võistkonna oli välja pannud Bosnia-Hertsegoviina, Soome, Itaalia, Taani, Ameerika Ühendriigid, Läti, Poola, Belgia, Holland, Leedu, Gruusia. Samuti oli rajal Eestis paiknevate liitlaste lahingugrupist kaks võistkonda (Prantsusmaa ja Taani) ja üks ühendvõistkond (Ameerika Ühendriigid, Eesti ja Bosnia-Hertsegoviina). Lisaks piiritagustele relvavendadele läks võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust oli esindatud kaks Tallinna maleva võistkonda, samuti Järva, Jõgeva, Harju, Tartu malevate ja Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna esindused. Veel võtsid võistlusest osa Vanglateenistus, Pioneeripataljon ja Kuperjanovi pataljon. Võistluse avamine oli 10. augustil Rakvere Vabadussõja ausamba juures.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Tänavust luureretke korraldas Kirde maakaitseringkond ja Viru malev koostöös Kaitseliidu Peastaabiga. Lääne-Virumaal toimus sama võistlus viimati 2014. aastal.

Meedia:

Admiral Pitka luurevõistlusel osalevad 14 riigi võistkonnad | Eesti | ERR

Lääne-Virumaal käib parajasti militaarvõistlus – Kuulutaja

Käimas on Admiral Pitka luurevõistlus 2022 – Lääne-Virumaa Uudised (laanevirumaauudised.ee)