Rakvere Valla seiklusorienteerumispäev “Kirju liblika sügis”

5. oktoobril Sõmerul esimest korda seiklusorienteerumispäev “Kirju liblika sügis”. Päeva nimi tuleneb kaardil olevatest valla piirjoontest, mis meenutavad liblikat. Rajale võis minna üksi või kogu perega! Peale võistlust autasustamine, erinevad lõõgastavad tegevused ja saun.

Start antakse kell 11 Sõmeru noortekeskuse juurest, registreerimine ja kiipide väljastamine algab sealsamas tund aega varem.

“Orienteerumine muutub üha populaarsemaks ning vallavanem Maido Nõlvakul tekkis idee, et ka Rakvere vallal võiks olla oma orienteerumisüritus”

“Orienteerumine muutub üha populaarsemaks ning vallavanem Maido Nõlvakul tekkis idee, et ka Rakvere vallal võiks olla oma orienteerumisüritus,”

rääkis ettevõtmise rajameister Toivo Murakas.

Peale võistlust saab lõõgastavaid tegevusi ja saunamõnusid nautida nii Sõmeru noortekeskuse saunas kui ka selleks päevaks noortekeskuse kõrvale murule veetud ja kuumaks köetud tünnisaunades.

“Kui tavalise jooksu puhul joostakse etteantud rada, siis orienteerumise puhul sa mitte ainult ei jookse, vaid sul on kaart, sa rakendad oma oskusi, oled kogu aeg uues keskkonnas ja mõte on valvel,” rääkis Murakas orienteerumise ilust.

Rajal läbiti erinevaid pärandkultuuri ja looduslikke vaatamisväärsusi ning kontrollpunktides lahendatakse erinevaid ülesandeid. Tegevuspunktid mehitasid: Politsei- ja piirivalveamet, Päästeamet, Maanteeamet ja Naiskodukaitse ning Rakvere Vald. Nimetatud ühingud panid välja ka autasud. Sündmust toetas veel auhindadega (erinevas suuruses tulekustutid) Madis Moor www.tuleohutusmarket.ee.

Politsei- ja piirivalveameti bussis sai mälu treenida ja pimesi käeraudasid avada. Päästeamet täitis saunalistele korraliku basseini. Päästeamet viis läbi sooringil ülesande, milles pidi tulekustutiga kustutama tulekahju. Naiskodukaitse viis läbi laskmisharjutuse õhupüssidega. Rakvere vald tegutses discgolfi rajal ja korvpalliplatsil.


Virumaa Teataja: https://virumaateataja.postimees.ee/6788779/orienteerumispaev-kirju-liblika-sugis-tuleb-ullatuste-ja-saunaga

Rakvere Vald: https://www.rakverevald.ee/kalender?p_p_id=8&_8_struts_action=/calendar/view_event&_8_eventId=23365896&redirect=https://www.rakverevald.ee/et/uldinfo

Vaatamata vihmasele ilmale oli osalejaid arvestatav hulk .

Mõned fotod lõbusast päevast: