Viies seikluslik orienteerumine “Kirju liblika sügis” võitis südamed!

30. september 2023

Juba viiendat korda toimus Rakvere Valla seikluslik orienteerumispäev “Kirju liblika sügis”, mis sel aastal leidis aset kaunis, metsalises ja mägisel Kõrgemäe piirkonnas Rakvere valla territooriumil. Eelnevad aastad on orienteerumispäeva toimumiskohaks olnud Veltsi, Sõmeru (kaks korda) ja Uhtna, kuid seekord võtsime suuna Kõrgemäele, kus ootasid osalejaid mitmekesised väljakutsed.

Üritus tõi kokku rohkem kui 100 osalejat, kes moodustasid 29 võistkonda. Start anti kell 11:00 ja võistkondadel oli aega kuni kella 14:00, et läbida 18 kontrollpunkti, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Raja koostasin selliselt, et oleks läbitav kõigile- väikestele, suurtele, aeglastele ja kiiretele. Kontrollpunktide mehitamisel andsid oma panuse mitmed organisatsioonid ja ametid, nagu Naiskodukaitse, Näpi kool, Päästeamet, Statistikaamet, Politsei- ja piirivalveamet, Rakvere Vallavalitsus ning Punane Rist. Suur tänu kõigile, kes aitasid selle päeva teoks teha!

Võistluse alguses valitses tugev vihm ja tugev tuul, kuid õnneks pöördus ilm päeva jooksul meie kasuks ja päike paistis võistluse teises pooles. Osalejad jäid ürituse korraldusega väga rahule, ja võitja aeg, mis oli vaid 1 tund ja 36 minutit, näitab, et osalejate orienteerumisoskus oli kõrgel tasemel. Võitja distants oli ligikaudu 7 kilomeetrit.

Suur tänu ka Rakvere Vallale, eriti Siiri Kohver´ile, kes hoiab seda seiklust iga aasta elus- lust on koostööd teha. Erilised tänud Mirell Tamm´ile, kes aitas kontrollpunktid varahommikul maastikule viia, ning Janek Seidelbergile, kes aitas kontrollpunktid kiiresti ATV-ga võistluse lõpus staapi tuua.

Kutsun juba praegu kõiki huvilisi osalema järgmisel aastal toimuval “Kirju liblika sügise” seikluslikul orienteerumispäeval 2024. Olgu teie eesmärgiks võistlemine või kontrollpunkti mehitamine, lubame, et see päev toob teile positiivse elamuse. Orienteerumine on lihtne ja lõbus viis veeta aega looduses ning testida oma oskusi ja vastupidavust.

Fotod: 90% fotodest autor Siiri Kohver, ülejäänud tegin ise 🙂